Přinášíme tipy, jak ušetřit v domácnosti: na spotřebě vody, tepla, elektřiny, plynu. Zjistíte, že kdo myslí paradoxně nejprve na svou peněženku, chová se odpovědněji i k přírodě – tedy k Zemi jako takové.

Znáte všechny tipy, jak šetřit v domácnosti? Asi každého hned napadnou úsporné žárovky. A pravděpodobně je téměř každý již doma má, ale zkuste si projít byt a přesvědčit se, je-li tomu opravdu všude tak. Možná budete překvapeni, že najdete místo, kde stále zůstala klasická žárovka.

Možností, jak ušetřit je samozřejmě mnohem více. Nechceme nahrazovat náš katalog, který Vám rádi na vyžádání zašleme, ale zmiňme alespoň několik zajímavostí.

Perlátory přináší úsporu vody, snadno se našroubují na baterii umyvadla, dřezu nebo sprchy. Celou domácnost můžete převést na úsporé perlátory za méně než 1000 korun. A přitom můžete ušetřit na vodě a energii pro její ohřev za rok až 8000 korun. Úvodní investice se vám tak vrátí již první rok, a to až 8x!

Úsporné radiátorové fólie snižují tepelné ztráty až o 45 %. Pokud je skombinujete s energeticky úspornou přísadou do topného systému, která zvyšuje výhřevnost, snižíte účty za vytápění až o 15%.

Chci se dozvědět více úspor

Když si spočítáte úsporu k úspoře, zjistíte, že ekonomické „sobectví“ vlastně znamená maximální šetrnost k životnímu prostředí! Ano, život dokáže být paradoxní.

GoogleGoogle